Tere tulemast! Logi sisse või Registreeru kasutajaks

Jalanõude hooldus

  • Erinevatest materjalidest jalanõusid peab erinevalt hooldama.
  • Vali hooldusvahend vastavalt materjalile.
  • Hoia jalanõusid kuivas, hästi ventileeritud kohas.
  • Mingil juhul ei tohi kuivatada jalanõusid kõrge temperatuuriga kohtades (küttekolded, lahtise tule lähedal jm).
  • Eelnevalt hooldamata jalanõu võib saada ruttu märjaks ja pärast kuivamist võivad jääda jalanõule valged jäljed, mille vältimiseks kasuta algusest peale hooldusvahendeid (NB! Eelnevalt tutvu tootja infolehega).
  • Kingades ja saabastes on soovitatav kasutada vahetatavaid sisetaldu. Need kaitsevad nii kingi, sokke kui ka jalgu higistamise, niiskuse ja külmetamise eest.

NAHALIIKIDE HOOLDUSE VIISID

Pindvärvitud nahk

Jalatseid tuleb korrapäraselt puhastada. Lahtine pori eemaldada lapiga, katta jalatsid kreemiga, mis on nii hooldusvahendiks kui ka läike andjaks. Hooldusvahendil tuleb lasta kuivada, pärast seda viksida ja kas puhta lapiga või kingaharjaga läikima lüüa. Jalatseid tuleb aeg-ajalt puhastada spetsiaalse hooldusvahendiga, mis teeb jalatsi mustust ja vett tõrjuvaks.

Seemis- ja veluurnahk

Kuivi jalatseid puhastada vajaduse korral spetsiaalsete harjade ja käsnadega. Nii eemaldub tolm ja kuiv lahtine pori. Seejärel hõõruda määrdunud kohti seemisnahakiviga või töödelda spetsiaalse hooldusvahendiga. Lasta kuivada ja harjata jalatsit lõpuks ettevaatlikult ühes suunas. Oluline on kaitsta seemisnahka niiskuse eest – kasutada spetsiaalseid hooldusvahendeid, et muuta nahapind vett tõrjuvaks.

Aniliinnahk (õrn nahk, mis on värvitud aniliinvärvidega. On säilitatud naha loomulik muster)

Puhastada ettevaatlikult, eemaldades lahtise pori spetsiaalsete harjade või käsnadega. Hooldada spetsiaalsete vahade ja õlidega. Nubuknahk (pind siidjas, karvane) Naha toitmiseks kasutada ainult küllastavaid hooldusvahendeid. Hooldada sarnaselt seemis- ja veluurnahkjalatsitega (harjad + nubukikivi). Oluline on hoida jalatseid niiskuse eest.

Rasvanubuknahk (mattpind, rasvane)

Mitte segi ajada nubuknahaga! Rasvanubuknahast jalatsite vastupanu niiskusele ja ilmastikutingimustele on parem. Puhastada kõigepealt pehme harja või lapiga. Seejärel kasutada hooldusvahendina spetsiaalseid rasvu.

Tekstiil

Kuivanud mustus eemaldada pehme harjaga. Sarnaselt seemisnahkjalatsitega kasutada plekkide eemaldamiseks spetsiaalseid vahendeid. Hoida niiskuse eest, kasutada vett tõrjuvaid vahendeid.

Sünteetilised materjalid

Puhastada pehme harja või silikoonšvammiga, vajadusel märja lapiga või pesta veega. Hoida niiskuse eest.

TINGMÄRKIDE TÄHENDUSED